Zemplén Trail futóverseny szeptember 16-án

A hagyományokhoz hűen szeptember harmadik hétvégéjén került sor a IX. Magashegyi Futóverseny és IV. Zemplén Terep Félmaratonra, azaz a Zemplén Trail Futóversenyre. A versenyre a sátoraljaújhelyi Síiskola szervezésében került sor, mely eseményt az iskola egybekötötte a szezonnyitójával is! A verseny csodálatos késő nyári időben került megrendezésre. A szervezők elmondása szerint, a rendezvény egyre népszerűbb a terepfutók között. Az ország számos pontjáról érkeznek futók, hogy megmérettessék magukat, ezen a könnyűnek egyáltalán nem mondható terepen. A szervezők évek óta három különböző hosszúságú és nehézségű távval készülnek. A 3850m, 10 km és 21 km-es távok egyéniben és csapatban is teljesíthetőek voltak.

A versenyen közel 140 induló állt rajthoz. Az indulók közül 37 fő választotta a félmaratoni, azaz a 21 km-es távot, melyet a nőknél Kállai Rita 2 óra 27 perc, míg a férfiaknál Nagy Kornél 2 óra 1 perces idővel nyert. A résztvevők elmondták, hogy egy nagyon nehéz és technikás pályán sikerül diadalmaskodniuk. Volt olyan emelkedő, ahol gyaloglásra kényszerültek a terep meredeksége miatt, de az idő és a zempléni táj szépsége ezt hamar feledtette az indulókkal. A szervezők lelkes kis csapata már a jövő évi versenyt szervezi, melyre várnak mindenkit szeretettel.

Fotó: Tóth István